Tappara Juniorit

Tappara Juniorit

Tappara Juniorit

Yhteys

Tappara ry

Sudenkatu 7

33520 Tampere

 

puhelin: 020 7457 580

sähköposti: tapparary@tappara.fi

 

Toimiston aukioloajat:

ma-to 9.30 - 17.00

pe       9.30 - 15.00 

 

 

                  vasemmalta: Ville Nieminen, Ville Suoranta, Kimmo Vähä-Ruohola,

  J-P Leppänen, Juho Tukia, Niklas Sirén, Kasperi Saarinen ja Samuli Nordman

 

Henkilöstön yhteystiedot

Kari Aaltonen

toiminnanjohtaja

kari.aaltonen@tappara.fi

050 5164400

 

Erja Naskali

toimistopäällikkö

erja.naskali@tappara.fi

020 7457580

 

Kimmo vähä-Ruohola

juniorivalmennuksen johtaja

kimmo.vaha-ruohola@tappara.fi

020 7457502

 

Jukka-Pekka Leppänen

valmennuspäällikkö lapsikiekkotoiminta

jukka-pekka.leppanen@tappara.fi

040 8428520

 

Samuli Nordman

valmennuspäällikkö maalivahtitoiminta

samuli.nordman@tappara.fi

040 7028284

 

Kasperi Saarinen

valmennuspäällikkö D2-E1, taitovalmentaja

kasperi.saarinen@tappara.fi

040 5932788

 

Ville Nieminen

valmennuspäällikkö, lasten maalivahtitoiminta

ville.nieminen@tappara.fi

040 7317235

Niklas Sirén

valmennuspäällikkö C2-D1-juniorit

niklas.siren@tappara.fi

040 5845599

 

Ville Suoranta

maalivahtikoordinaattori C1-D2

ville.suoranta@tappara.fi

040 5051949

Juho Tukia

harrastekoordinaattori kerhotoiminta

juho.tukia@tappara.fi

045 6006026

 

Johanna Nuotiomaa 

muodostelmaluistelun päävalmentaja

johanna.nuotiomaa@gmail.com

040 3536607

 

Susanna Haarala

taitoluistelun urheilu- ja kehitysjohtaja

susanna.haarala@tappara.fi

040 5155397

 

Jenna Ritvasalo

muodostelmaluistelun vastuuvalmentaja

jenna.ritvasalo@gmail.com

040 5221516

 

Tuuli Kivinen

yksinluistelun vastuuvalmentaja

tuuli.kivinen@hotmail.com

044 0377131

 

Sanni Kuusela

taitoluisteluvalmentaja

sanni.k.kuusela@gmail.com

0400 399612

 

Maaret Siromaa

taitoluistelun päävalmentaja

maaret.siromaa@gmail.com

050 5476070

Tia Siromaa-Miettinen

yksinluistelun vastuuvalmentaja

tia.siromaa@gmail.com

0400 972438

 

Reetta Kiviranta

taitoluisteluvalmentaja

reetta.kiviranta@gmail.com

040 8435699

 

 

 

Johtokunnan yhteystiedot

Markku Mattila, puheenjohtaja

markku.mattila@sentteritampere.fi

0400 733525

 

Jari Kakko, varapuheenjohtaja

jari.kakko@tammertukku.fi

0500 506552

 

Antti Klaavu

antti.klaavu@tamk.fi

040 5050286

 

Jussi Aaltonen

juza.aaltonen@gmail.com

040 9643718

 

Teemu Nurmi

nurmi.t@hotmail.com

040 5210076

Ronald Grönlund

ronaldgronlund@gmail.com

0400 418021

 

Anne-Mari Jussila

anne-mari.jussila@elisanet.fi

044 2882123

 

Petri Rajasalo

petri.rajasalo@kolumbus.fi

050 3372500

 

Matti Ollila

mollila79@hotmail.com

040 5144978